Diş İmplantları | İmplant Diş Fiyatları | Smiles312 - Ankara
İmplant Diş Ankara

İmplant Diş Ankara

Diş implantı, ölen diş kökleri yerine yeni ve yapay diş kökleri ekmek bu kökler üzerine de yapay dişler yapılmasıdır.

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?

Diş implantı biraz sabır gerektiren ve süreci diğer diş tedavilerine oranla biraz daha uzun süren bir diş tedavisidir. Bu tedavi ölen diş ve diş kökleri için uygulandığından dolayı, öncelikle diş muayenesi yapılır ve diş boşlukları tespit edilir. Kanal tedavisi ile kurtarılamayacak olan dişler belirlenir. Bu belirlemelere göre hangi dişlere implant yapılması gerektiği belirlenir. Bazen birbirine uzak konumlarda duran 1 - 2 diş için implant gerekli iken, bazen de birbirine yakın olan dişler için implant yapılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda yapılacak olan implant değişir. Çünkü ayrı dişler için ayrı ayrı kökl ekmek gerekirken, yan yana ya da bütün olarak yapılacak dişler için sadece tutucu özellik için kök ekmek yeterli olabilir, bütün diş ya da köprü diş için implant yapılabilir.

Bu nedenle muayene gereklidir. Muayene sonrasında tedavi planı çizilmiş olur ve hatsaya tedavinin ilk seansı için randevu verilir. Bazen hastanın kullanması için, ilk seansa kadar çeşitli ilaçlar verilebilir. İlk seansta ön hazırlık aşamsı gereklidir. Bu aşamada hastanın dişleri fooğraflanır ve dudak ekartörü, dil ekartörü ile ağız içi korunur, kolay çalışma için alan açılır.

Ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra hastanın damakları sprey ile kemikli yerleri ise iğneler ile anestezi altına alınır. Anesteziler etki ettikten sonra implant yapılacak olan noktalarda yumuşak doku kesilir ve sıyrılır.

Yumuşak doku sıyrıldıktan sonra öene kemiği ortaya çıkar ve yapılacak olan implant boyu, kalınlığı kadar kemikte kontrollü bir delik açılır. Bu delik, tek hamlede açılmaz. Önce delik klavuzluğu için bir oyuk yaratılır. Oyuk üstündne ince bir delik açılır. Aletin daha farklı kalıntık ve şekillerdeki uçları ile delik şekiilendirilip boyutlandırılır. İmplant ölçülür. Tüm adımlar titizlikle tamamlandıktan sonra kök implant el değmeden özel aletler yardımı ile yapılan deliğe yerleştirilir. Sonra kesilen yumuşak doku birleştirilir ve kesiler dikilir.

Diğer seansta kesiler biraz iyileşmiş olur ve sadece dişin oturtulacağı noktadan ince bir kesi açılır. Bu kesiden yapılan implantın kalan parçası yerleştirilir. Bu parça dişi tutacak olan ve kök implanta bağlayacak olan parçadır. Ardından, dişler protez veya köprü şeklinde yerleştirilir. Diş boyutları tedaviden önce dişlerden alının kalıba uygun olarak yapılır. Diş rengide orjinal diş rengine uygun olarak yapılır. Eğer ağız içinde hiç diş yoksa tüm dişler implant kökler yapılarak üzerine sabit protezler ile diş yapılacaksa hastanın yaşına, cinsiyetine göre diş rengi seçilir. En doğal görüntü yapılır.

Diş İmplantları Tedavisinden Sonra Yan Etki Görülür mü?

Bu tedavilerden sonra geçici yan etkiler görülür. Bu yan etkiler, yanaklarda ve ağız çevresinde şişlik, kızarıklık, ödem ve morluk şeklindedir. Ağız içi dokuların iyileşmesi ile yavaş yavaş iyileşir. İyileşme süreci 20 gün sürebilir. Bu süre içinde beslenme şekli önemlidir. Dişler zorlanmamalı ve tahriş edilemmelidir. Buna ek oalrak doktorunuzun vereceği ilaçlar aksatılmamalı ve doktorunuzun belirlediği sürelerde kontrollere gidilmelidir.

Özellikle tedavi sürecinde yan etkiler daha yoğun görülecektir ve sadece sıvı, ılık gıdalar tüketilmelidir. Bu gıdalar dişlere değmeden bir pipet yardımı ile tüketilirse diş etrafına ve implant etrafına gıda kalıntılarının birikmesi engellenmiş olur. Çünkü implant yapımı aşamasında dişlerin fırçalanması çok zordur. Ancak kesiler ve dokular iyileştikten sonra diş fırçalamak mümkün olacaktır.

İmplantlar Yapıldıktan Sonra Ağız Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dişler iyileştikten sonra ve geçici yan etkiler kaybolduktan sonra ağız ve diş bakımı orjinal dişlerde olduğu gibi yapılmalıdır. Bunun için dişler fırçalanmalı, diş ipi kullanılmalıdır.

İmplant Diş Fiyatları Neye Göre Değişir?

İmplant diş fiyatları hastadan hastaya çeşitlilik gösterebilmektedir. Diş implanti fiyatları, hem hastanın işlevsel bağlamda ihtiyaçları (dişlerin ve ağız yapısının durumu) hem de estetik anlamında beklentilerine bağlı olarak çeşitlilik gösterebilr. Ayrıca uygulama yapılacak merkezin fiyat politikası, kullandığı implant malzemelerinin kalitesi de implant ücretlerinde çeşitlilik yaratabilir. Ayrıca uygulamanın yapılacağı merkezin bulunduğu şehir de ücret konusunda farklılıklara sebep olabilir. Örneğin diş implantı fiyatları Ankara ile İstanbul'da diğer tüm kriterler aynı olsa dahi farklı olabilir. Web sitemizde yasal gerekçelerle implant diş fiyatları konusunda net bilgi veremiyoruz.

Ankara implant diş fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu için : 0312 238 38 78 numaralı telefonu arayabilir veya kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz Hiç Yorum Yapılmamış.

Yorum Yaz

Paylaş

Diş Hekimi Çayyolu / Estetik Diş Kliniği © 2015 Smiles312 Dental Clinic. Tüm Hakları Saklıdır.IQ Smart Yazılım Çözümleri